недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

Сончево со умерена облачност и со температура до 34 степени

soncevo-vreme-2

Поврзани вести

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува  8.

Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 31 степени.

Потоа следува период на стабилно и потопло време.

Најчитани вести