вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 65

Сончево време со температура до 22 степени

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Ќе дува слаб, а повремено умерен северозападен ветер.

soncevo-esen-2

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Ќе дува слаб, а повремено умерен северозападен ветер, особено долж Повардарието и источните делови.

Дневната температура ќе се движи од 14 до 22.

Во Скопје ќе достигне до 19 степени.

Какво време не очекува до крајот на месецов погледнете на следниот линк.

Најчитани вести