недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Сончево време со мала до умерена облачност

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер не очекува во текот на денешниот ден.

soncevo-esen-2

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер не очекува во текот на денешниот ден.

Температурата ќе се движи од пет до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се искачи до 11 степени.

Во текот на работната седмица ќе преовладува стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Најчитани вести