петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

Сончево време со мала облачност

vremeslika

Поврзани вести

Сончево време со мала локална облачност и со слаб претежно јужен ветер денес не очекува во земјава. По одделни котлини наутро ќе има услови за слаба магла.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 15 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер. Во утринските часови ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе искачи до 18 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде релативно топло и стабилно. По одделни котлини и речни делови ќе има слаба магла.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со умерен до повремено засилен југозападен ветер и со повремени врнежи од дожд.

Најчитани вести