сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Сончево време со температура до 18 степени

Во Скопје слично време, претпладне сончево, а попладне со мала до умерена облачност, преку денот со слаб до умерен северен ветер.

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Попладне во северните делови ќе има умерено наоблачување, а долж Повардарјето поизразен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 5, а дневната од 15 до 22 степени.
Во Скопје слично време, претпладне сончево, а попладне со мала до умерена облачност, преку денот со слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе искачи до 18 степени.

Најчитани вести