среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Сончево време со температура до 40 степени

on-toplotniot-bran-se-dvizhi-kon-istocna-evropa

Поврзани вести

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Во Скoпје слично време со температура до 39 степени.

Дел од земјите на Балканот прогласија црвен метеоаларм

Балканот на удар на тропски жештини

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Особено топло ќе биде утре кога на места дневната температура ќе надмине и 40 степени.

Потоа и во наредните денови ќе продолжи многу топлото време, но ќе има локално зголемување на облачноста и температурите ќе се за два до три степени пониски.

Најчитани вести