понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 60

Совршено за прошетки: Сончево време со температура до седум степени

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува.

sonce-vreme-oblak-nebo-flickr

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува.

Ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од два до девет степени.

Сончево време со температура до седум степени

Сончево време со температура до седум степени

Во Скопје слично време, малку до умерено облачно со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Стабилно време и во наредните денови

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време. Во утринските часови ќе има негативни утрински температури, а преку денот температурата ќе биде во покачување.

Најчитани вести