понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со умерена облачност и температура до 27 степени

Сончево време со умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден, а во текот на наредната недела не очекува претежно променливо облачно време.

soncevo-esen

Поврзани вести

Сончево време со умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден, а во текот на наредната недела не очекува претежно променливо облачно време.

Попладне во западните делови ќе има зголемена облачност со повремени слаби врнежи од дожд.  Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 22 до 27 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува зголемување на облачноста. Преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер.

Во Скопје сончево со умерена облачност

Во Скопје сончево со умерена облачност

Утринската температура ќе биде околу девет, а дневната ќе достигне до 25 степени.

Во текот на наредната недела променливо облачно

Во текот на наредната недела променливо облачно

Во текот на наредната недела променливо облачно

Во  текот на наредната недела времето ќе биде претежно променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од  дожд, освен во вторник кога ќе биде стабилно и суво.

Најчитани вести