четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Сончево време со засилен ветер

Не очекува сончево и топло време со умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од западен правец кој ќе достигнува брзина до околу 60 километри на час

vreme-sonce-temperatura

Поврзани вести

Во поголемиот дел на Македонија денес не очекува сончево и топло време со умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од западен правец кој ќе достигнува брзина до околу 60 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје, слично време, со температура до 31 степен.

Особено температурата ќе опадне во северните делови, но во југоисточниот дел ќе биде се уште висока за овој дел од годината.

Времето од понеделник ќе биде променливо и посвежо со сончеви периоди. Дневната температура ќе биде пониска за осум до 12 степени во однос на денешната, а во вторник ќе се движи од 20 до 26 степени.

Најчитани вести