четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 9

Сончево време со температура до 12 степени

Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од пет до 12 степени.

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има услови за појава на ниска облачност и слаба магла.

Во Скопје слично време, претпладне со ниска облачност, а преку ден сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до осум степени.

Во наредните денови не се очекува промена на времето, освен во деновите од викендот кога ќе има услови за слаб локален дожд. Дневните температури ќе бележат постепен пораст.

Најчитани вести