петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Сончево време со температура до 17 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

soncevo-10-17068

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 17 степени.

Во Скопје сончево време со умерена облачност и температура до 12 степени.

Најчитани вести