Македонија

Сончево време и температури над нулата

Сончево време и температури над нулата

Сончево време со слаб ветер од југоисточен правец, најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска.

Во утринските часови можна е магла во котлините.Температурите низ Македонија ќе се движат од минус еден до три степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до еден степен.