сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Сончево време со умерена облачност

promenlivo-oblacno-so-lokalni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Сончево време со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер не очекува во текот на денот на денешниот ден.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од  12 до 17 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Најчитани вести