четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сончево време со мала до умерена облачност

На територијата на Македонија денес се очекува да преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

soncevo1-520x311

Поврзани вести

На територијата на Македонија денес се очекува да преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Како што соопштува УХМР, температурата во текот на денешниот ден ќе се искачи до 30-иот степен. УВ индексот ќе изнесува 7.

И во Скопје сончево време со мала до умерена облачност

И во Скопје сончево време со мала до умерена облачност

И во Скопје сончево време со мала до умерена облачност

Во Скопје и околината во текот на денешниот ден ќе преовладува слично време. Се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со температура до 27 степени Целзиусови.

Следува стабилизација на времето

Следува стабилизација на времето

Следува стабилизација на времето

По изминатите денови кога Македонија беше зафатена од дождови и нестабилни временски услови, метеоролозите од денес најавуваат стабилизација на времето и благ пораст на температурите.

Најчитани вести