понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сончев ден со малку облаци и температура до 16-от степен

Претежно сончево време денеска

sonce esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од нула до седум, а дневните од осум до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести