Македонија

Сончев ден со малку облаци и температура до 16-от степен

Сончев ден со малку облаци и температура до 16-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од нула до седум, а дневните од осум до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.