вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончев ден, температурата до 16-от степен

Сончево и ветровито време со температура до 16 степени

park esen

Поврзани вести

Времето денеска во Макеоднија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од минус еден до девет степени, додека дневните ќе бидат од девет до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува сончево и ветровито време со температура до 13 степени.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести