Македонија

Сончев ден, температурата до 16-от степен

Сончев ден, температурата до 16-от степен

Времето денеска во Макеоднија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од минус еден до девет степени, додека дневните ќе бидат од девет до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува сончево и ветровито време со температура до 13 степени.