среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Сончев есенски ден, со температури до 27 степени

sonce-500

Последни вести

Сончево и топло време ќе преовладува на територијата на Македонија, проследено со мала локална облачност.Претпладне во котлините ќе има мала појава на магла.

Утринската температура на територијата на Македонија ќе се движи шест до 14, а дневната од 21 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура од 11 до 25 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести