среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончев и пријатен ден со температура до 25-от степен

Сончево и топло време денеска

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

Утринските температури се движат од два до 11, а дневните ќе бидат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести