Македонија

Сончев и пријатен ден со температура до 25-от степен

Сончев и пријатен ден со температура до 25-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

Утринските температури се движат од два до 11, а дневните ќе бидат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.