петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Сончев и студен ден со температура до 11 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, студено и ветровито.

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Температурите ќе се движат од два до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести