среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сончев и студен ден, температурата до 10 степени

Времето денеска ќе биде сончево со температура до 10 степени

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Температурите ќе се движат од два до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести