Македонија

Сончев и студен ден, температурата до 10 степени

Сончев и студен ден, температурата до 10 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Температурите ќе се движат од два до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.