Македонија

Сончев и топол ден, температурата до 16 степени

Сончев и топол ден, температурата до 16 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во вечерните часови можна е појава на магла, поради што ќе има намалена видливост на патиштата.

Во Скопје и околината во претпладневните часови ќе биде облачно, а во текот на денот ќе настапи разведрување и ќе биде сончево и потопло.

Температурите ќе се движат од пет до 13 степени.