понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сончев и топол ден, температурата до 16 степени

Во Скопје претпладне облачно, попладне сончево и потопло

park esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во вечерните часови можна е појава на магла, поради што ќе има намалена видливост на патиштата.

Во Скопје и околината во претпладневните часови ќе биде облачно, а во текот на денот ќе настапи разведрување и ќе биде сончево и потопло.

Температурите ќе се движат од пет до 13 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести