четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Сончев, но студен петок

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

zima

Поврзани вести

Температурите ќе се движат од два до 10 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести