среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сончев последниот викенд за оваа година

sonce suma

Поврзани вести

Претстојниот викенд, кој што е и последен за оваа година, времето ќе биде стабилно и релативно топло и температура околу 14-от степен, најавуваат метеоролозите.

За утре метеоролозите најавуваат врнежи од дожд, кои што ќе бидат пообилни во јужните делови и се очекува локално на наврнат над 20 литри на метар квадратен.  Најстудено утре ќе биде во Маврово со само три степени над нулата, а максимална дневна температура до 10-от степен ќе има во Штип, Гевгелија и Струмица.

На 31-ви декември времето ќе биде стабилно и суво со максимална дневна температура до 10-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести