сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и пријатно време денеска, температурата до 23 степени

Сончев и топол првиот ден од викендот

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 13 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимални 20 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести