петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Сончево и студено време со температура до 10 степени

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и студено. Температурите ќе се движат од еден до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува претежно сончево време со максимална дневна температура до осмиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести