четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Сончево и студено време со температура до пет степени

esen vo skopje park

Последни вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и студено со умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од минус два до пет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до три степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести