сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло денеска, температурата до 23-от степен

Времето сончево иако во утринските часови е облачно и постудено

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд, особено во западните предели.

Утринските температури се движат од нула до шест, а дневните ќе се движат од 14 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 21-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести