понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло до 33 степени

Во Скопје слично времето со температура до Целзијусов 31 степен.

vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.

Температурата ќе се движи од 21 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје слично времето со температура до Целзијусов 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 7 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести