Македонија

Сончево и топло и денеска, температурата до 22-от степен

Сончево и топло и денеска, температурата до 22-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

Утринските температури се движат од два до осум, дневните од 13 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 19-от степен.