петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончево и топло со дожд во ноќните часови

Температурата ќе се движи од 22 до 33 Целзијусови степени.

sonce

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а доцна попладне и во ноќните часови ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југозападен правец.

Температурата ќе се движи од 22 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје и околината слично време со температурата до 31 Цезијусов степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести