Македонија

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 12 до 23 Целзијусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 19 Целзијусови степени.