петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сончево и топло со температура до 23 степени

Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен југоисточен ветер.

images (1)

Последни вести

Времето денеска  во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност.
Утринската температура ќе се движи од 2 до 10, а дневната од 17 до 23 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести