петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сончево и топло со температура до 31 степен

soncevo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, особено долж Поварадарието.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15 Целзијусови степени, а дневната од 24 до 31 Целзијусов степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со умерен на моменти и засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 12 Целзијусови степени, а дневната ќе се искачи до 29 Целзијусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести