вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло со температура до 33 степени

Топло време со температура до 37 степени

Топло време со температура до 37 степени

Последни вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје слично време, со температура од 12 до 30 степени.

Во среда ќе се задржи претежно сончево и уште потопло време со дневна температура во интервал од 25 до 33 степени.

Во четврток времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе биде во опаѓање.

Најчитани вести