вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончево и топло со температура до 33 степени

sonce

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17 Целзијусови степени, а дневната од 27 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се спушти до 16 Целзијусови степени, а дневната ќе се искачи до 32 Целзијусови степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Слично време ќе има и утре, додека во деновите од викендот и во понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе има тенденција на благо опаѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести