среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сончево и топло со температура до 35 степени

vreme

Последни вести

Времето денска ќе биде сончево и топло. Повремено ќе дува засилен ветер од западен правец, особено во југозападниот дел од земјава. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност.

Температурата ќе се движи од 25 до 35 Целзијусови степени.

Во Скопје и околината сончево и топло, со услови за изолирана нестабилност во попладневните часови и со температура до 33 Целзијусови степени.

Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести