петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Сончево и топло со температура до 36 степени

on-toplotniot-bran-se-dvizhi-kon-istocna-evropa

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува умерен повремено наместа засилен западен и северозападен ветер. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотрајни и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува умерен северозападен  ветер, а кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста.

Утринската температура околу 17, а дневната до 32 степени.

Во среда ќе има поинтензивна нестабилност наместа со пообилен пороен дожд и грмежи и засилен ветер особено во попладневните часови.

Во четврток ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи од дожд,  а дневната температура ќе опадне за околу 7 до 10 степени во споредба со денешната.

Најчитани вести