сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло, температурата ќе се искачи до 35 степени

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а до крајот на денот ќе има локално зголемување на облачноста.

Дневната температура ќе се движи од 29 до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде исто така сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 32 степена.

Најчитани вести