Македонија

Сончево и топло време

Сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата до 14 степени.