сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време цела недела

stock-footage-branch-of-an-elm-in-the-park-with-translucent-in-the-sun-leaves-the-setting-sun-through-the-autumn

Поврзани вести

Сончево и топло време ќе не’ очекува во текот оваа недела, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Умерен ветер и благ пад на температурата се очекува кон крајот на оваа работна недела.

За утре, според најавите, времето ќе биде сончево со температура од 16-от степен во Маврово до максимални 24 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22 степени.

Во текот на следните денови ќе се задржи слично време со температура до 23 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести