недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сончево и топло време денеска, температурата до 19 степени

sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

Утринските температури се движат од минус четири до четири, а дневните од девет до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 14-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести