вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сончево и топло време денеска, температурата до 25 степени

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Во поладневните часови ќе има услови за локален дожд во крајните западните делови од земјата.

Утринските температури се движат од еден до осум, а дневните од 15 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 22-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести