петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сончево и топло време, од четврток пад на температурите

sonce1

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во западните делови можна изолирна појава на краткотрен дожд со можни ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната од 31 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со слаб доумерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе достигне до 15 степен, а дневната до 34 степени.

Во вторник ќе биде сончево и топло, а во среда се очекува поизразена нестабилност во попладневните часови со пороен дожд и грмежи. Во четврток времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува намалување на температурата за 7 до 9 степени.

Најчитани вести