сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време со температура до 21степен

Сончево и топло време денеска

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Во западните делови од земјата ќе дува југозападен ветер кој што наместа ќе достигне брзина и до 30 километри на час.

Утринските температури се движат од минус два до пет, а дневните од 14 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 17-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести