Македонија

Сончево и топло време со температура до 25 степени

Сончево и топло време со температура до 25 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринските температури се од минус еден до шест степени.

Дневните температури ќе се движат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.