среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сончево и топло време со температура до 25 степени

Уште еден убав и сончев ден

park esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринските температури се од минус еден до шест степени.

Дневните температури ќе се движат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести