понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време

Утринската температура ќе се движи од 11 до 22 Целзијусови степени, а дневната од 27 до 35 Целзијусови степени.

sonce

Последни вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со умерен до засилен ветер. Ветерот ќе биде изразен особено долж Повардарието и во источните делови, кој наместа ќе достигнува брзина до 70 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 22 Целзијусови степени, а дневната од 27 до 35 Целзијусови степени.

Во Скопје не очекува слично време, со утринска температура до 17 Целзијусови степении со дневна до 28 Целзијусови степени.

Во охридско-преспанскиот регион температурата ќе достигне до 27 Целзијусови степени, а во Дојран до 32 Целзијусови степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Вакво време ќе се задржи во следните неколку дена, кога во попладневните часови ќе има услови за дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести