петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Сончево и ветровито време со температура до 16 степени

Сончево и потопло време денеска

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло. Наместо ќе дува засилен ветер , кој ќе достигне брзина и до 25 километри на час.

Утринските температури се од минус пет до еден, а дневните од осум до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 13-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести