Македонија

Сончево и ветровито време со температура до 16 степени

Сончево и ветровито време со температура до 16 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло. Наместо ќе дува засилен ветер , кој ќе достигне брзина и до 25 километри на час.

Утринските температури се од минус пет до еден, а дневните од осум до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 13-от степен.