недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Сончево и ветровито време, температурата само до 11 степени

esen vo skopje

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен северен и северозападен ветер.

Температурите ќе се движат од три до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести