Македонија

Сончево и ветровито време, температурата само до 11 степени

Сончево и ветровито време, температурата само до 11 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен северен и северозападен ветер.

Температурите ќе се движат од три до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осум степени.