Македонија

Сончево, но студено време со температура до 12 степени

Сончево, но студено време со температура до 12 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен северозападен ветер.

Температурите ќе се движат од шест до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до девет степени.