четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Сончево, но студено време со температура до 12 степени

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен северозападен ветер.

Температурите ќе се движат од шест до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до девет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести