петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сончево со мала до умерена облачност

soncevo-5003

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој на моменти ќе достигнува брзина и до 70 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

За време на продолжениот празничен викенд времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Најчитани вести